Mamy dla Ciebie NARZĘDZIOWNIK
do lekcji wideo o 3 technikach kreatywnych generowania pomysłów
(pobierz koniecznie do 12 maja, potem zniknie!)
NARZĘDZIOWNIK zawiera:
- 3 krótkie scenariusze technik, które omawiamy w video lekcji i które możesz zabrać ze sobą na spotkanie (online/offline) .
- Przykład do każdej techniki, którą omawiamy w video lekcji.
- Szablon (template) tablicy do zastosowania w programie Mural, który zawiera wszystkie 3 techniki do używania od razu na spotkaniu online.
- Szablon do druku każdej techniki, do zabrania jako „gotowiec” na spotkanie na żywo.
Poczekaj jeszcze chwilę! Chcesz poznać Kanwę Kreatywności?
Kanwa (tablica) jest gotowym scenariuszem na to, by wypracować w Waszym zespole/grupie/firmie/organizacji to, jak chcecie działać, by wspierać kreatywność w Waszym gronie, tak by jej nie przeszkadzać i jej nie ograniczać.
Dostajesz gotową tablicę, którą możecie wypełniać krok po kroku. Możesz ją wydrukować (jest czarno-biała) lub wgrać na wirtualną tablicę typu Mural czy Miro.
Mamy jeszcze dla Ciebie PDF z przewodnikiem!
Poprowadzimy Cię prawie za rękę 🙂
Zapisz sobie sekretny kod, który obniża cenę o -25 zł. Tylko do 12 maja!
Wpisz w koszyku: dzialam-kreatywnie
Nagrałyśmy także dla Ciebie lekcję video, jak przejść całą kanwę z zespołem oraz nasze porady, z doświadczenia, jak to najlepiej zrobić.
Kanwę możecie także sobie wydrukować (im większy format, tym lepiej – jest przygotowana do druku czarno-białego) i każde pole wspólnie wypełniać na spotkaniu albo asynchronicznie.
Dostajesz Kanwę w pliku PDF, link do nagrania które trwa 74 minuty oraz szczegółowy przykład (jak obok), który w nagraniu przejdziemy krok po kroku.
W dużym skrócie:
- na początek każdy z Was odpowiada na pytania w kanwie (jeśli chcecie to także anonimowo) m.in. czym jest dla Was kreatywność, dobra współpraca oraz co wspiera mnie a co przeszkadza, by działać oraz myśleć kreatywnie. To ważny, element by uspójnić myślenie w zespole, czym jest kreatywność dla Was i jak ją rozumiecie. By nie okazało się, że każdy z Was myśli o czymś innym i… nigdy sobie tego nie powiedzieliście 😉
- wypracowujecie także wspólnie określenie, co jest celem tej kreatywności i czemu ma służyć 🙂
- kanwa zachęca Was także do przypomnienia sobie Waszych spotkań, zrobienia retrospektywy i ustalenia, co z tych spotkań chcecie kontynuować, a czego nie i czego Wam brakowało
- zbierając do wszystko razem, wypracowujecie pomysły na Wasze zasady
i zapisujecie je na tablicy
Efekt: wiecie czym jest dla Was kreatywność, jaki jest cel i na co się umawiacie między sobą, by ją wspierać (zespołowo i indywidualnie)
Sprawdź i zrób krótki test na spotkaniu:
Na takim spotkaniu, gdzie macie generować pomysły, poproś, by każda osoba napisała co oznacza dla niej kreatywność. Zobaczysz, że bardzo często kojarzy się to wyłącznie z „burzą mózgów” oraz że „kreatywnosć” nie ma jednej wspólnej definicji, jednego i takiego samego punktu widzenia „jak powinniśmy to robić”.
Więc… pracujecie kreatywnie, ale każdy rozumie
to inaczej! Czy to dobrze?